X
تبلیغات

امیرفوتبال 2

جدیدترین اخبار ورزشی

درباره وبلاگ

<-BlogPhotoLink->
این وب برای تمام ورزش کاران به خصوص فوتبالی هاست

آرشیو مطالب

ابر برچسب ها

نظر سنجی

کدام تیم قهرمان فصل می شود
آمار سایت

بازدیدهای امروز : ۱ نفر
بازدیدهای دیروز : ۰ نفر
كل بازدیدها : ۱۹۶۷ نفر
بازدید این ماه : ۲ نفر
بازدید ماه قبل : ۲ نفر
تعداد نویسندگان : ۱ عدد
كل مطالب : ۱۴ عدد
:
:


آهنگ ورزشی شماره 1

مرجع کد آهنگ : ميهن کد

تبليغات رايگان X
تبلیغات X

قالب وبلاگ

تبليغات رايگان X

کد متحرک کردن عنوان وب

مقامهای ورزش ایران چقدر بحث تعلیق را جدی می گیرند؟

برکناری رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در حالی صورت گرفت که در خود ایران هم برکناری محمد دادکان پس از جام جهانی 2006 و تعلیق فوتبال ایران ضربات سختی را به این رشته ورزشی وارد کرد.

 

در همین حال دنیا مالی نیز در حالی به ناگاه از سوی وزارت ورزش برکنار شد که تهدیدهایی در رابطه با تعلیق قایقرانی ایران از سوی فدراسیون جهانی مطرح و این فدراسیون مهلتی را برای بازگرداندن اوضاع به قبل تعیین کرد و صحبت هایی نیز در رابطه با فدراسیون تیراندازی به گوش می رسد.

 

قوانین بین المللی ورزشی و سازمانهای مربوطه به آن یکی از معدود قانوگذاری های بین المللی هستند که نفوذ کاملی را بر حق حاکمیت کشورها داشته و شاید یکی از مهمترین موارد نقض حق حاکمیت داخلی کشورها در حقوق بین الملل باشند.

 

باید توجه داشت که کمیته بین المللی المپیک در سال 2010 ورزش کویت را به دلیل مداخلات دولتی تعلیق کرد و ورزشکاران این کشور از آن سال به بعد با پرچم کمیته بین المللی المپیک و بدون سرود ملی در مسابقات بین المللی حاضر می شدند.

 

این کمیته که هم اکنون مجوز رقابت ورزشکاران کویتی با پرچم کشورشان را صادر کرده باز هم اعلام کرده که کاروان ورزشی کویت باید تحت پرچم کمیته بین المللی المپیک در مراسم افتتاحیه رقابتها رژه برود و به این ترتیب کویت قادر خواهد بود تا با 11 ورزشکار در مراسم افتتاحیه این رقابت ها شرکت کند.

 

فدراسیون های ورزشی برای اینکه امکان نمایش قدرت خود در عرصه های بین المللی را داشته باشند باید کاملا مطابق با قوانین فدراسیون های بین المللی مربوطه رفتار کرده و اقدامات آنها در هماهنگی با موازین فدراسیون های بین المللی باشد.

 

وجود نهادی به مانند دیوان داوری ورزش با صلاحتی گسترده شده در تمامی کشورها و صدور آرایی که برای فدراسیون های مربوطه لازم الأجراست بارزترین نماد این نفوذ و حاکمیت بین المللی است که حتی در سطح سیاسی نیز چنین قدرتی در سطح اول جهان وجود ندارد.

 

در حوزه سیاست باید به وجود شورای امنیت سازمان ملل و دیوان کیفری بین المللی اشاره کرد که شورای امنیت با توجه به حق وتوی اعضای آن همیشه در تصمیم گیری های مهم ناکام بوده و بسیاری کشورهای مهم از جمله آمریکا نیز صلاحیت دیوان کیفری بین المللی را نپذیرفته اند.

 

بی توجهی به این تهدیدها و ضرباتی که ممکن است به ورزش کشور وارد شود در حالی است که ورزش ایران یک بار طعم اینگونه مداخلات بین المللی را در فوتبال چشیده اما ظاهرا تجربه این اقدام در حالی خیلی زود از اذهان پاک شده که هنوز هم عواقب آن را می توان در فوتبال ایران دید.

 

پاسخ مبهم و دو پهلوی متولیان ورزش کشور به این درخواست های بین المللی در حالی کارشناسان را نگران تر کرده است که این گمان می رود مسئولان به عواقب اینگونه دخالت ها هیچ توجهی ندارند.

 

بدین ترتیب این سئوال مطرح می شود که اگر مسئولان دولتی ورزش قصد دارند تا نفرات مورد نظر خود را بر کرسی هدایت فدراسیون ها بنشانند پس باید متقبل عواقب پررنگ احتمالی آن نیز بوده و جوابگوی معایت یا مزایای تصمیمات خود باشند، و اگر این قصد نیست و هدف حرکت در تطابق با قوانین بین المللی ورزشی است پس در قبال درخواست های بین المللی مطرح شده باید پاسخ های روشن و واضحی را در دست داشت که از واکنش های اخیر مقامهای ورزشی ایران هیچ کدام از چنین راهبردهایی استنباط نمی شود.


ادامه مطلب
تعداد بازدید ۱۰۶ ،

لیست